Haberler

Zoo Dizisi Ekranlara Veda Ediyor!

Zoo dizisi, CBS’in yeni programlama stratejisinin ilk eserlerinden biri durumundaydı. Ne yazık ki üzücü haber geldi. Zoo, bizi ekrana kitleyen üç sezonunun ardından izleyicilere veda edecek. CBS kanalının yaz dramalarından biri olan gözde dizi, Under the Dome ile aynı kaderi paylaşıyor. Under the Dome de bir yaz dizisi idi ve üç sezonunun ardından ekranlara veda etmişti.

Zoo 1. sezon ile izleyici kitlesi olarak harika bir hedef tutturmuştu ve dizi, 2. sezon için onay almak konusunda hiç de zorlanmamıştı. Fakat Zoo dizisinin reytingleri ne yazık ki ikinci sezondan itibaren azalmaya başladı ve dizi beklentileri karşılayamadı. Üçüncü sezonu tam 2,65 milyon kadar izleyiciye ulaşmış olan dizi, 18 ile 49 yaş arasındaki izleyici grubunda tam 0,51 değerinde bir reytinge sahip oldu. Bu kötü tablo da Zoo 4. sezon ihtimalini tamamen ortadan kaldırdı.

Zoo, ünlü ve başarılı yazar James Patterson’ın bir romanından televizyon ekranlarına uyarlanmıştı. Zoo konusu bakımından insanları hedef haline getirmiş bir vahşi hayvan saldırısı olayını merkezine alıyordu. Zoo IMDb puanı ise 7,0. Dizinin senaristliğini Josh Appelbaum (Görevimiz Tehlike 4, Ninja Turtles) ve Michael Ledwidge (Invictus) üstleniyordu.

CBS kanalı geçtiğimiz gün Salvation 2. sezon onayını vermişti. Zoo dizisinin ekranlara veda etmesinin, Salvation dizisinin yeni sezonuna onay verilmesi ile ilişkili olduğu düşünülüyor. Çünkü Salvation da bir yaz dizisi.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.