Bölüm Hakkında Yorumlar

Young Sheldon -İlk İzlenim ve İnceleme

Senelerdir devam etmiş olan The Big Bang Theory, bu haftanın başında 11. sezonuna adım attı. Fakat ilk 10 sezonunun aksi olarak, bu defa bir yan dizi ile karşımıza çıktı: Young Sheldon.

Çoğu kişi gibi ben de dizinin en ilginç karakteri olan Sheldon’un küçüklüğünü ele alan bu yeni diziyi merak içinde beklemekteydim. The Big Bang Theory dizisinde Sheldon’ın çocukluğuna fazlasıyla değinilmekte idi fakat bu karakterin daha geniş bir şekilde anlatılması lazımdı. Young Sheldon ilk sezon ilk bölümünü ilgi ile izledim ve dizi, beklentimi fazlasıyla karşıladı. Daha önce ana karakter olarak bir çocuğu ele almış olan bir komedi dizisi ile karşılaşmamıştım. Dizide dikkatimi çeken ilk şey dizinin aslında komedi dizisi olmadığı, tamamıyla karakter analizine odaklanılmış olmasıydı.

Dizide günümüz Sheldon’ının sesini dizide bol bol duyuyoruz çünkü dizide Sheldon, çocukluğunu anlatıyor. İlk bölüm ana karakterimiz olan küçük Sheldon’ın eğitim hayatına başlamış olduğu günü ele alıyor. Üstün zekalı olduğu için eğitimine lisede başlıyor. Bu durum ile birlikte aile içerisinde ve okul içerisinde gerçekleşen sorunlar bitmek bilmiyor. Young Sheldon dizisi ilk sezonda minik Sheldon’ın okul içinde yaşadıklarını işleyecek diye tahmin etmekteyim.

10 sezon boyu izlemiş olduğumuz Sheldon karakterinin çocukluğunu hemen benimsedim. Bunun bende yarattığı en büyük etki ise dizinin ilk sahnesinde Sheldon’ın fazlasıyla sevdiği trenlerin gösterilmesi oldu. Dizinin işlediği konu gayet tatmin edici olduğu için dizinin kalitesi hakkında düşünmüyordum. Fakat Young Sheldon dizisi ilk bölümü izlediğimde hem kaliteli bir yapım ile hem de minik Sheldon’ı canlandıran yetenekli küçük oyuncu ile karşılaştım. The Big Bang Theory izlemişliğiniz var ise ve Sheldon’ı seviyor iseniz bu diziye kesinlikle bir göz atmalısınız.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.