Haberler

Westworld’ün Yeni Sezonuna Az Kaldı

Son dönemin en efsane dizilerinden Westworld, yeni sezonuna gün geçtikçe daha da yaklaşıyor. HBO’nun bu yeni dizisi hem Netflix üzerinden hem de yayınlarda en çok izlenen yapım oldu. İzlenme sayısı olarak Game of Thrones’u geride bırakan bilim kurgu dizisi henüz bir sezonu yayınlanmış olmasına rağmen adını efsaneler arasına yazdırmayı başardı. Westworld sezon finali yayınlandı ve hemen ardından teoriler iyice artmaya başladı. Yayınlanan fragman ile birlikte, dizi hayranları teorilerine daha da hız verdi ve onlarca farklı teori ortaya çıktı.

Fragmandan anladığımız üzere robotların isyanı giderek  hızlanıyor. Fragmanda Doleres’i  Man in Black ile birlikte at üstünde insanları öldürürken görüyoruz. Dizi ilk yayınlandığı dönemde, dizinin üç ayrı zamanı ele aldığı öne sürülmüştü ve ilerleyen bölümlerde bu teorinin gerçek olduğunu  görmüştük. Fakat önümüzdeki sezon böyle bir durumun yaşanmayacağı düşünülüyor. Hikâye artık temel çizgisine oturdu ve bundan sonra bu çizgide devam etmesi muhtemel. Bir diğer önemli Westworld konusu, Ford’un ölümü oldu. Bu konuda ortaya atılan en önemli teori Arnold’ın kopyası olarak Bernard’ı yaratan Ford’un, kendi robot kopyasını da oluşturduğu ve Doleres tarafından öldürülenin robot olduğu fikri. Elbette bir diğer fikir de, Ford’un gerçekten öldüğü ve bunların sadece teori severlerin abartısı olduğu şeklindedir.

Yönetmen Jonathan Nolan, yakın zamanda bir film çekecek. Bu filmden sonra Westworld çekimlerine hız verilmesi ve 2018’de bu muhteşem diziyle yeniden buluşmamız bekleniyor. Şimdilik, teorilere odaklanarak fikirler yürütmemiz ve dizinin yayınlanacağı günü beklememiz gerekiyor.

Acaba Westworld 2. sezon, teorilere ne kadar uyacak?

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.