Haberler

Westworld 2. Sezon Çekimleri ‘Kaza’ Sebebiyle Durduruldu!

Westworld, HBO ekranlarında kanal adına son 3 senesinin en iyi açılış bölümü rakamlarını getirmiş olan prömiyeri ile yayın hayatına oldukça iddialı başlayan ve 1. sezonunun sonunda adı popüler diziler arasına yazdıran bilim-kurgu türündeki harika bir dizi. ‘Westworld 2. sezon ne zaman başlayacak’ sorusu kafalarımızı kurcalıyor iken pek de yüzümüzü güldürmeyen yeni bir haber geldi.

Westworld 2. Sezon Çekimlerinde Büyük Talihsizlik

HBO’nun yaptığı açıklamaya göre dizinin 2. sezon çekimleri için oluşturulmuş iki adet farklı çekim alanındaki birimlerden birisinin çekimleri askıya alındı. Sebebi ise yeni sezonda tekrar edecek olan bir rol ile karşımıza çıkacak ismi açıklanmamış bir oyuncunun setin dışarısında geçirdiği bir kaza sonucu yaralanması olarak açıklandı. Diğer yapım biriminin çalışmaları ve de çekimleri ise bu durumdan pek etkilenmedi.

Kaza Nasıl Oldu?

TMZ bu konuyla ilgili bir haber yaptı. Habere göre bir kaynaktan gelmiş olan bilgi, dizinin kadrosunda bulunan erkek oyunculardan birisinin evinde iken düşüp başını yaraladığı şeklinde açıklandı. HBO’nun açıklaması ise şu şekilde:

‘’Westworld dizisinin 2. sezonunda tekrar eden rol ile yer almakta olan bir oyuncumuzun acil bir tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyması sebebi ile dizinin çekimleri için oluşturulmuş iki birimden birisinin çekimleri geçici olarak askıya alınmış durumda. Bu kötü olay meydana geldiği vakit oyuncumuz setin içerisinde bulunmuyordu. Westworld ekibinde bulunan herkesin iş arkadaşımızın hızlı bir biçimde iyileşmesi amacıyla en samimi şekilde dileklerini paylaşmasının dışında oyuncumuzun özel yaşamına olan büyük saygımız gereğince konu ile ilgili herhangi bir detay paylaşmayacağız.’’

Bu Olay, Westworld 2. Sezon Başlangıç Tarihini Etkileyecek Mi?

Çok kısa bir sürede ekranların popüler dizilerinden biri durumuna gelen Westworld dizisi 2. sezonu ile 2018 yılı içerisinde ekranlara gelecekti. Fakat mevcut olan çekim ertelemesinin, dizinin yeni sezon başlangıç tarihini etkileyip etkilemeyeceği belli değil.

Kanal tarafından bu konu ile ilgili detaylı bir açıklama yapılmadığından konu hakkındaki belirsizlik artıp devam edecek gibi durmakta. Meydana gelen bu durum, Westworld’ün 2. sezonunun 8 ile 15 Nisan 2018 tarihleri arasında başlayabileceği tahminlerini de etkilemekte.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.