Haberler

Vikings 5. Sezon Yayın Tarihi Belli Oldu!

Son dönemlerin en popüler dizilerinden olan Vikings’in yeni sezonuna kısa bir süre kaldı. Diziden yeni bilgiler geldikçe hayranlardaki heyecan ve merak doruk noktasına ulaşıyor.  History Channel’da yayınlanan tarihsel drama dizisi Vikings konusu ve oyunculuklarıyla yayınlandığı her dönemde büyük beğeni toplamaya başarmıştı. Dizinin yeni sezonunun belki de en üzücü noktası, Vikings oyuncuları arasında yakışıklı ve karizmatik liderimiz artık dizide yer almayacak. Dizinin yayınlanan son sezonunda Kral Ragnar ölmüştü. Ragnar’ın ölümünden sonra dizide neler yaşanacağı ise büyük bir merak konusu.

Dizi cephesinden elde edilen bilgilere göre dizide yeni sezonda yaşanacak olaylar Ragnar’ın oğullarının çevresinde gerçekleşecek. Ragnar’ın ölümünün ardından çocukları arasında bir iç savaş dönemi başlayacak.  Ragnar’ın ölümünün ardından 5. sezon şu şekilde olacak: Ivar, Hvitserk ve Kral Harald’ın desteğini alan Kattegat, krallığı üzerinden unvan talep edecek. Ubbe, ittifak gruplarına karşı Lagertha ile görüşmeler içinde olacak. İngiltere’de Kral Aethelwulf ve Psikopos Heahmund, İskandivlar tarafından gerçekleştiren istilalara karşı mücadele ediyor olacak. Bjorn, Akdeniz’i; Halfdan, Kuzey Afrika’yı keşiflere çıkacak ve Floki, Atlas okyanusunda Norsemen’in dünyasını büyük anlamda değiştirecek keşiflerde bulunuyor.

Gelecek sezon yaşanacak olaylar genel hatlarıyla bu şekilde. Bu olaylar nasıl gerçekleşecek, bunlar haricinde neler olacak görmemize çok kısa bir zaman kaldı. 5. sezon 20 bölümden oluşacak ve 10 bölümlük iki ayrı parça şeklinde yayınlanacak. Vikings 5. sezon 29 Kasım 2017’de izleyicisiyle buluşacak.

 

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.