Haberler

The Twilight Zone (Alacakaranlık Kuşağı) Geri Dönüyor!

CBS’in dijital platformu olan CBS All Access şimdi de bir başka efsaneyi daha karşımıza çıkaracak!

Türkiye’de geçtiğimiz dönemlerde TRT kanalında Alacakaranlık Kuşağı adı ile yayımlanan kült televizyon dizisi The Twilight Zone yeni bölümleriyle tekrar aramızda olacak. Bu harika haberi CBS Corp. Ceo’su olan Leslie Moonves açıklandı. Söz konusu proje ile ilgili tüm ayrıntılar şu an için saklı tutuluyor.

Projenin Arkasında Kimler Var?

Yeni The Twilight Zone dizisindeki yaratıcı ekipte hangi isimlerin yer alacağı bilinmiyordu. Fakat iddialar arasında çok tanıdık olan isimler bulunuyor. Bazı sağlam kaynaklara göre CBS, bu proje için başarılı gerilim filmlerinden olan Get Out’un senaristi Jordan Peele’yle iletişime geçildi.

Jordan Peele’nin yanında da Marc Ramirez (Sons of Anarchy, Daredevil)’in yazar ile showrunner olarak imzasını atması beklenmekte. CBS’den gelen bu iddialara henüz bir yanıt gelmedi.

Dizinin orijinal halinde korku ve bilim-kurgu ögeleri ile doldurulan hikayelerde yükselişe geçme sürecindeki Burgess Meredith, Buster Keaton, Elizabeth Montgomery, Dennis Hopper, William Shatner ve Leonard Nimoy gibi birbirinden yetenekli oyuncuları izlemiştik.

The Twilight Zone dizisi, 1959 ile 1964 yılları arasında 156 bölüm boyu CBS platformunda yayınlanmıştı. Dizi, bu süreçten sonra 2 kez daha televizyonda yayınlanmıştı. İlk yayınlanma 1986 yılında CBS ekranlarında başlamıştı ve dizi 110 bölüm kadar sürmüştü. Sonra da 2002 yılında UPN’de yayınlanmıştı ve bu sefer de sadece 43 bölüm sürmüştü. Dizinin orijinal hali şimdilerde CBS All Access izleyicileri ile paylaşılıyor.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.