İncelemeler

The Magicians – Tanıtım

İlk bölümü 16 Aralık 2015 tarihinde yayınlanan dizi Syfy kanalı aracılığı ile izleyici ile buluşturuldu. Dizinin yayınlanmış olan 2 sezonu bulunuyor. The Magicians 3. sezon ise 2018 senesinde yayınlanacak. Dizinin her sezonu 13 bölümden meydana gelmekte. Her bölümün ortalama gösterim süresi ise 60 dakika kadar sürmekte. The Magicians konusu bakımından fantastik ve drama türlerini işliyor. Dizinin yapımcıları arasında Mitch Engel (The Americans, The Good Guys), Sera Gamble (Supernatural, Aquarius), Laurie Lieser (Trumbo, Aquarius) ve Michael London (The Illusionist, Milk, Thirteen) bulunuyor. The Magicians dizisinin senaristliğini dizinin aynı zamanda yapımcısı olan Sera Gamble üstleniyor. Ayrıca Lev Grossman (Brotherhood 2.0) ve David Reed (Supernatural, Lake Placid 3) de dizinin senaristliğini üstlenen isimler arasında bulunuyor. The Magicians oyuncuları arasında Jason Ralph (Those People), Jade Tailor (Aquarius, True Blood), Stella Maeve (The Runaways, Transamerica), Arjun Gupta (Stand Up Guys, The Diabolical) ve Hale Appleman (Teeth, Pedro) bulunmakta. The Magicians IMDb puanı da 7,5.

The Magicians Dizi Konusu

Quentin Coldwater, yaşıyor olduğu sıkıcı hayatın farkına varmıştır ve dış dünyanın sıradan oluşuna karşı sürekli isyanda bulunur. Bir şekilde kendisini kitaplara kaptırır ve sürekli fantastik kitaplar okumaya başlar. Bir süre sonra çevresinde bulunan herkesi le iletişimini koparır ve kitapları dost edinir. Bu durum çevresindekileri oldukça rahatsız eder ama Coldwater kendisini bir türlü durduramaz.

Gizemli ve sihirli bir dünyanın kapıları da okuyor olduğu fantastik kitaplar ile açılır. Onu en çok tanıyan ve en iyi anlayan arkadaşı Julia ile beraber bir gün kendisini bu gizemli ve sihirli dünyanın içerisinde bulur. Coldwater, o an kendisinin olağanüstü özel güçlere sahip olduğunu öğrenir. Böylece yeteneklerini geliştirmek adına New York’taki Brakebills Büyücülük Okulu’na gider. Quentin Coldwater artık bir büyücü olma yolunda sağlam ve emin adımlar ile ilerlemeye başlar.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.