İncelemeler

The Gifted Dizisi – Tanıtım ve İnceleme

Fox kanalının yeni dizisi The Gifted ile 2 Ekim 2017 tarihinde buluştuk. Dizi evrenine işlediği konu ile de havalı bir giriş yapan dizinin ilk sezonu 6 bölümden oluşmakta ve her bölüm ortalama 43 dakika kadar sürüyor. The Gifted konusu bakımından bilim kurgu, aksiyon ve fantastik türlerini başarılı bir şekilde işliyor. The Gifted oyuncuları arasında Coby Bell (Burn Notice, Halo: Reach), Jamie Chung (Hangover Serisi, Big Hero 6), Emma Dumont ve Stephen Moyer (True Blood) gibi yetenekli oyuncular yer alıyor. Dizinin yapımcılığını Len Wiseman (Underworld Serisi) yapıyor. Dizinin yaratıcısı olan Matt Nix (Burn Notice) aynı zamanda dizinin senaristliğini de üstleniyor. The Gifted IMDB puanı da 8,6 olarak belirlenmiş durumda.

The Gifted Nasıl Bir Dizi?

The Gifted, Marvel ile Fox işbirliğinde gerçekleşmiş olan bir yapım. Ne yazık ki Marvel, dizi konusunda hiç başarılı olamamıştı. Daredevil çok beğenilmişti fakat Iron First izleyicinin onayını alamamıştı. Sonra Legion yapımı ortaya çıktı ve izleyicinin büyük ilgisini görmeyi başardı. Durum böyle olunca da Marvel, The Gifted ile karşımıza çıktı. The Gifted de izleyicinin onayını almış gibi duruyor. Dizinin izleyici kitlesi gayet iyi ve kaliteli bir yapım olarak adlandırılıyor. Dizi, bizlere şimdiye kadar karşılaştığımız mutant filmlerinden farklı olarak bazı şeyleri de sunuyor.

The Gifted Dizi Konusu

The Gifted dizisi, mutantlardan nefret edilen bir dünya içerisinde geçiyor. İnsanlar mutantları yakalıyor ve sonrasında da devletin işletiyor olduğu bir tesise kapatıyorlar. Olaylar, çocuklarının aslında bir mutant olduğunu fark eden bir ebeveynin üzerinde yoğunlaşıyor. Bu ebeveyn, çocuklarını hayatta tutabilmek için bütün her şeyi hatta ölümü bile göze alacaktır.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.