Haberler

The Crown 2. Sezon’un Yayın Tarihi Belli Oldu

Netflix’in, Büyük Britanya’nın halen hükümdarı olan Kraliçe II. Elizabeth’in hayatını konu alan dizisi The Crown yakın zamanda yeni sezonuyla tekrar aramızda olacak. Kaliteli bir anlatıma ve oyunculuklara sahip olan dizi, kısa sürede tarihi dizi severlerin favorilerinden biri olmayı başardı. Tarihi bir karakteri konu alan dizilerde en önemli nokta dizinin, tarihi gerçekleri ne kadar objektif ve orijinaline uygun bir şekilde yansıtabildiğidir. The Crown ilk sezon, bunu çok başarılı bir şekilde uygulamış ve izleyicilerin beğenisini toplamıştı.

Kısa süre önce The Crown 2. sezon fragmanı, Netflix’in sosyal medya hesapları üzerinden yayınlandı. Dizinin bu sezonunda, ilk bölümlerde Kraliçe kumandasındaki ordunun Mısır’da illegal bir savaşa girmesiyle birlikte başlayan dönemleri, sezon finaline doğru ise 3. Başbakan Harold Macmillan’ın tahttan indirilmesine kadar olan dönemin işleneceğini biliyoruz. Dizinin bu sezonunda 60’larda başlayan devrimci dönemin kapıları aralanacak. 20 yy.’ın ortalarında saray içinde yaşanan entrikalar, aşklar ve siyasi çekişmeler bu sezon ile gün yüzüne çıkacak.

Dizi yapımcılarının yaptığı planlamaya göre The Crown, II. Elizabeth’in 60 yıllık hükümdarlığı, her biri 10 yılı konu alan 10 bölümlük 6 sezondan oluşacak. II. Elizabeth yaşantısının ve hükümdarlığının ilk 10 yılını geçtiğimiz sezon yakından inceleme fırsatı bulmuştuk. The Crown konusu ile tarih severlerin ilgisini fazlasıyla çekmeye devam etmekte. Netflix’in bu kaliteli yapımının 2. sezonunun yayın tarihi ise yapımcılar tarafından 8 Aralık 2017 olarak duyuruldu.

 

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.