Haberler

Teknoloji Devi Apple, Dizi Evrenine İlk Adımını Atıyor!

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi olan Apple, çağımızın değişim gösteren dizi anlayışı ile birlikte dizi sektörüne sağlam bir adım atmaya hazırlanmakta. Yapmış olduğu fazlasıyla iddialı olan hamleleri ile adından söz ettirmeye de şimdiden başlamış durumda.

Dizi evrenindeki rekabetin gün geçtikçe artıyor olduğu bu kaos dolu ortamda Apple şirketi, ünlü yıldızlardan Reese Witherspoon ve Jennifer Aniston’un baş rolleri ile yapımcılığını üstlenecek olduğu sabah programı dizisinin tüm haklarını elde etti.

Apple’ın Netflix benzeri bir politika ile ilerleyeceği düşünülmekte. Ayrıca orijinal senaryolu olan ilk iki yapımından biri olan diziyi, iki sezon halinde de sipariş etmiş bulunuyor. Bryan Fuller ve Steven Spielberg imzalı olan orijinal seriden uyarlanan diğer dizi Amazing Stories de resmi olarak onay aldı.

Adı şu an için belli olmayan Jay Carson imzalı bu dizi 10’ar bölümden oluşacak. Dizide, televizyonda günlük sabah programı yapmakta olan karakterlerin yaşamları ekrana taşınıp izleyiciye aktarılacak. Dizinin hikayesi New York’ta geçecek ve bir televizyon programının kamera arkasında yaşanmakta olan olaylara odaklanacak.

Söz konusu dizi, bir ekran klasiği olan Friends’in ardından televizyona ara vermiş olan Aniston’ı ekrana tekrardan getiren yapım olarak dikkatleri çekmekte. Ayrıca baş rol ve yapımcı olarak yer almış olduğu Big Little Lies ile Emmy kazanan Witherspoon’un ekran macerasını sürdürdüğü yapım olma özelliğini de taşımakta. İki aktris daha öncesinde Witherspoon’un, Aniston’ın kardeşi rolünde Friends’e konuk oyuncu olarak gelmesiyle aynı proje içerisinde yer almıştı.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.