İncelemeler

Tam Anlamıyla Bir Korku Dizisi: Channel Zero

İlk bölümü 11 Ekim 2016 senesinde izleyici le buluşturulan dizi Syfy kanalı aracılığı ile televizyon ekranlarına ulaştı. Dizinin şimdiye kadar 2 sezonu yayınlandı ve iki sezon da 6 bölümden oluşuyor. Her bölümün ortalama gösterim süresi de 44 dakika kadar sürüyor. Channel Zero konusu bakımından doğaüstü temalı bir korku ve antoloji dizisi. Dizinin yapımcılığını Nick Antosca (Hannibal, The Forest, Teen Wolf) yapıyor. Dizinin senaristliği de dizinin yapımcılığını yapmakta olan Nick Antosca üstlenmektedir. Channel Zero oyuncuları arasında Abigail Pniowsky (Arrival, Ten Days in the Valley), Keenan Lehmann (The Midnight Man, The Pinkertons) ve Amy Forsyth (Rise, The Path) gibi genç yetenekler bulunuyor. Channel Zero IMDB puanı ise 7,2 olarak belirlenmiş.

Channel Zero Dizisi Konusu

Dizinin senaryosu 1980 senesinde geçiyor. Ana karakterin çocukluğundan gelmekte olan psikolojik takıntıları olduğunu hemen sentezleyebiliyorsunuz.

Ana karakter bir yetişkin olmasına rağmen çok farklı bir bağ kurmakta olduğu çocuk programında duymuş olduğu şeyler, gördükleri ve algılıyor olduğu şeyler çocukluktan sinyaller verir gibi güçlü bir haldedir.

Channel Zero 1. sezon ile ana karakterin çocukluğunda olan kötü deneyimlerini, izlemiş olduğu çocuk programı ile bağdaştırmasını göreceğiz. Şu kesindir ki; bu dizi, en korkunç yapımlar arasında yer alıyor. Ve bu durumun hakkını da fazlasıyla veriyor. Eğer korku ve psikolojik yapımları seviyor iseniz bu diziyi izlemenizi kesinlikle öneriyoruz.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.