Haberler

Süper Kahraman Komedisi: Super Challenged Heroes

Larry Wilmore (In Living Color, The Nightly Show with Larry Wilmore) aile komedisi türüne harika bir dönüş yapıyor! Bassem Youssef ve Larry Wilmore ikilisi harika bir süper kahraman temalı komedi dizisi hazırlıyor. Dizi ABC kanalı aracılığı ile izleyiciyle buluşturulacak.

Süper Kahraman Temalı Komedisi Dizisi

Larry Wilmore, Bassem Youssef -Mısır’ın Jon Stewart’ı- (The LateShow With Stephen Colbert) ile beraber dizi çalışmalarına başladı. Super Challenged Heroes dizisi konu olarak Orta Doğu kökenli olan Amerikan bir aileyi merkezine alacak ve komedi türünü işleyecek. Geliştirme çalışmaları başlatıldı. Proje, Amerikan ulusal kanallarından birisi olan ABC yardımı ile de devam ettiriliyor.

Super Challenged Heroes Konusu

Super Challenged Heroes, SCH olarak bilinmekte. Fakat dizinin ismi henüz tam olarak netleştirilmedi. Dizinin hikayesi ise kısaca şu şekilde:

Dizi bizlere bir soru yöneltiyor. O soru ise; ‘Sana kötü adam muamelesi yapmakta olan böyle bir dünyada kahramanlık nasıl bir his?’ Macera, aksiyon ve fantastik türlerini işleyecek olan dizinin hikayesi Orta Doğu kökenli olan Sharif ailesini merkezine alıyor. Bu aile, süper kahraman olmanın yasadışı olarak sayıldığı bir dönemde güçlerini bütün herkesten saklamak zorunda kalmıştır. Ailenin süper kahramanları ise ailenin 2 ebeveynidir.

Yeni dizi, hikayesini komedi türüne uygun olarak işleyecek fakat göçmen olan ailelerin yüz yüze kalmış olduğu toplumun içerisine girme ve de dışlanma gibi çoğu sorunlarını da vurgulamayı ihmal etmeyecek.

Dizinin Esin Kaynağı: İnanılmaz Aile Filmi

Dizi projesi, Larry Wilmore’un uzun süredir düşünüyor olduğu süper kahraman temalı olan bir dizi ortaya çıkarma fikrinden geldi. Larry Wilmore, dizi projesi için ise animasyon filmi olan The Incredibles (İnanılmaz Aile)’tan esinlenmiş olduğunu belirtti.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.