Haberler

Stranger Things 2. Sezona Kavuşuyoruz!

Kısa sürede adını efsaneler arasına yazdıran, NETFLIX’in bilim kurgu dizisi Stranger Things çok yakında tekrar bizlerle olacak. 8 bölüm olarak yayınlanan Stranger Things ilk sezon bir çırpıda bitmişti ve gelen açıklamalar sonrası heyecanla yeni sezonu beklemeye başlamıştık. Akıllarda yer alan en önemli soru zaten bitmiş bir hikâyenin nasıl devam ettirilebileceği şeklindeydi. Bu sorunun cevabını ise çoğu izleyici, teorilerle veriyor.

Gelecek sezon hangi konu işlenecek, biten hikâye nasıl sürdürülecek diye düşünüldüğünde, fragmanlardan da anlaşıldığı üzere en kabul edilebilir teori şu şekilde: Birinci sezon finalinde Willy’i iki evren arasında sıkışmış durumda görmüştük. Bu da bizlere, önümüzdeki sezonda paralel evren ve normal dünya arasındaki geçişlerin çok daha yoğun olacağını ve hikâyenin bu çizgi üzerinde ilerleyeceğini gösteriyor. Çocuklar arasında geçen bir diyalogta sorulan sorular da, işlenecek olan konular hakkında ipucu veriyor. Bu sorular şu şekildeydi;

— Kayıp Şövalye ne olacak?

— Peki ya Gururlu Prenses?

— Ya o mağaradaki çiçekler?

Stranger Things 2. sezon ile muhtemelen tüm bu sorulara ve aklımızdaki diğer gizemlere cevaplar bulacağız.

Bu gizemleri sonlandırmamıza ise çok az bir zaman kaldı. NETFLIX tarafından yapılan açıklamada, yeni sezonun 31 Ekim 2017 tarihinde bütün bölümleriyle izlenebileceği söylendi. Paralel evrenler, kayıp şövalye, gururlu prenses, denek çocuklar ve daha birçok gizemi açığa kavuşturmak için sadece 1 ay gibi bir süre kaldı. İlk sezonda olduğu gibi, Stranger Things konusu eşsizliğinde yeni bölümleri bir çırpıda bitireceğimize emin bir şekilde, heyecanla 31 Ekim’i bekliyoruz.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.