Bölüm Hakkında Yorumlar

Stranger Things 2. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

Tamı tamına 16 aylık bir bekleme süresinin sonunda kavuşabildiğimiz Stranger Things 2. sezon Netflix platformunda yayınlandı! 9 bölümden oluşan bu harika dizi, 1. sezonunda bırakmış olduğu soruları cevaplıyor. İşte Stranger Things 2. sezon 1. bölüm incelemesi! (Spoiler vermeyeceğim)

Gönüllerimize adeta taht kurmuş olan Stranger Things dizisinin 2. sezonu, New York’ta oldukça yağmurlu bir gecede başlıyor. Polis, bir grup çılgın punk genci arabası ile yakalamaya çalışıyor. İlk sahne gayet normal geliyor fakat sonrasında kafamızda sarı ışıklar yanmaya başlıyor. Polis, gençleri tam yakalamışken gençlerden birisi süper gücünü kullanıyor ve polisten kurtuluyor. Olay burada öylece kalıyor ve birden 1984 senesinin Hawkins kasabasına ışınlanıyoruz. Önceki sene doğaüstü olayların gerçekleşmiş olduğu kasabada bütün her şey normal ilerliyor. Erkekler ekibi atari salonunda vakit geçiriyor, Will tekrardan hayata adapte olmuş, Joyce, yeni sevgilisi olan Bob’la musmutlu bir ilişki yaşıyor ve Şerif Hopper da elinde kahvesi ile karakolda oturuyor. Sonra bir ipucu ile karşılaşıyoruz ve ‘yine bir şeyler olacak’ diyoruz. Bu ipucu ise tüm kasabanın Cadılar Bayramı’na hazırlık yapması. Üstelik de Eleven henüz ortalıkta gözükmüyor.

İzlerken 1. sezonda yaşıyor olduğum heyecanı tümüyle 2. sezonda da buldum. Şu konu bence hepimiz hemfikiriz: Stranger Things’in 2. sezonu, bir acayip kurgusu ve de harika efektleri ile karşımıza çıkıyor, çok daha kanlı, karanlık ve korkunç bir evren sunuyor. Stranger Things 2. sezon benim beklentilerimi şimdiden tamamıyla karşılamış durumda.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.