Bölüm Hakkında Yorumlar

Room 104 Nasıl Bir Dizi?

Tek bir oda, 12 farklı hikâye. HBO’nun en yeni dizilerinden olan Room 104, kısa süre önce, 28 Temmuz 2017’de izleyiciyle buluştu. Geçtiğimiz gün 7. bölümü yayınlanan dizinin toplamda 12 bölüm olacağı gelen bilgiler arasında. Genel olarak dizinin Room 104 konusu, bir otelin 104 numaralı odasında konaklayan insanların başından geçenleri ve odadaki gariplikleri işliyor. Bu dizi, gerilim severler için zaman geçirilebilecek kaliteli bir alternatif.

Dizinin yeni bölümün yayınlanmasına çok kısa bir süre kaldı. Şimdiye kadar dizide cinayet, cinsel sapkınlık, tarikat benzeri bir grup ve aktiviteleri, en yakın arkadaşını kaybeden bir adamı ve benzer diğer konuları işleyen bölümler gördük. Dizinin bir sonraki bölümünde ne yaşanabileceği ve bizleri neler beklediğini tahmin etmek olanaksız. Bölümler arasındaki  tek bağlantı, hepsinin yol kenarında bir motelde 104 numaralı odada geçmesi. Dizide bir sonraki bölüm ile ilgili yapılabilecek kesin olan tek tahmin, dizide nefesimizi daraltan bir gerilimin yaşanacağıdır.

20–30 dakikalık bölümlerden oluşan dizi, izleyiciye bu kısa sürede uzun metraj film tadında bir gerilim yaşatıyor. Şüphesiz diziyi en ilgi çekici kılan şeyler, sağladığı muhteşem gerilim ortamı ve akışın tahmin edilemiyor oluşu. Bölümlerin final sahnelerinde yaşanacak olayları görebilmek bile başlı başına diziyi izlemek için bir sebep. HBO’nun bu farklı gerilim dizisi, yayın hayatına çok kısa bir süre önce başladı. Bir sonraki bölüm olan Room 104 8. bölüm, önümüzdeki hafta seyirci ile buluşacak diye tahmin etmekteyiz.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.