Haberler

Queers Fragmanı Yayınlandı!

Doctor Who’da ve Sherlock’ta birbirinden farklı ve ilginç öyküler yazmış olan Mark Gatiss’in yönetmenliğini yaptığı Queers, merak uyandıran bir fragman yayınladı ve izleyici ile buluşturdu.

2010 senesinde yayın hayatına başlamış olan Sherlock, dizi evrenine değişik bir bakış açısı kazandırdı ve Mart Gatiss, kaleme almış olduğu başarılı hikayeler ile izleyiciyi soluksuz bırakmayı başardı.

Senaristlik, oyunculuk ve yönetmenlik deneyimini ekranlara başarı ile yansıtan Gatiss, dizinin yokluğunda Queers dizisine adım attı. Ayrıca Oueers oyuncuları dizinin kalitesini de artırmakta. İngiliz sinemasının tanınmış simalarının yer almış olduğu senarist kadrosunda Alan Cumming, Russel Tovey, Gemma Whelan ve Ian Gelder gibi adlar ile birlikte çalışıldı. Queers dizi kadrosu popüler olan dizi Game of Thrones için kamera önüne geçmiş olan birçok oyuncuyu bir araya getirdi. Dokunaklı, trajik ve komik anları izleyiciye sunmayı beklemekte olan dizinin her bölümü başka bir LGBT yazarı tarafınca hazırlandı. Bu sektörde önemli bir portre meydana getiren projenin prömiyerini gerçekleştirmesine çok az kaldı.

Dizi, Cinsel Suçlar Yasası’nın 50. yılına özel olan hikayelerini İngiliz eşcinsel tarihine dokunarak da işliyor. İlk bölümünün merakla beklenildiği bu yapım, HIV sorununa değinmeyi de ihmal etmiyor. Projenin yapımcılığını, dünyaca ünlü yazar Terry Pratchett’in belgeselinde imzası olan Paulin Law oturmakta. Queers’in 11 Ekim günü BBC Amerika aracılığı ile izleyicinin karşısında olması bekleniyor.

Projenin yapımcı koltuğunda dünyaca ünlü yazar Terry Pratchett‘in belgeseline imza atan Pauline Law oturuyor. Dizinin 11 Ekim’de BBC Amerika seyircinin karşısında olması planlanıyor. Ayrıca dizinin fragmanı da yayınlandı. Fragmanı izlemeyi unutmayın!

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.