Bölüm Hakkında Yorumlar

Narcos’un 3. Sezonu Başladı

Narcos yapımcıları, merakla beklenilen 3. sezonu sonunda yayınladı. İlk iki sezonunda ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını konu alan dizinin, Escobar’ın ölümü sonrasında, 3. sezonda hangi konuyu işleyeceği dizi hayranları tarafından merakla beklenmekteydi. Narcos 2. sezon finalinin ardından yaygın olarak konuşulan senaryo; dizinin yeni sezonda, ilk sezonlarda Escobar’ın rakibi olarak yer alan Cali Cartelin’i konu alacağı yönündeydi. Yayınlanan ilk bölüm bu söylentilerin gerçek olduğunu gösterdi.

Dizi, ilk sezonlarda tarihi bir figür sayılabilecek Escobar’ın hayatını konu alması sebebiyle hatırı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşmıştı. Genel olarak akıllarda yer alan sorular Escobar’ın ölümü sonrasında dizinin nasıl bir yol izleyeceği ve diziyi Escobar figürünü yakından tanımak amacıyla izleyen kitlenin diziye bağlılığının devam ettirilip ettirilemeyeceği şeklindeydi. Yayınlanan ilk bölümle ve sosyal medyada izleyicilerin verdiği  feedbackler ile  görüldü ki,  Narcos konusu ile uzunca bir süre zirvede kalmaya ve dizi severlerin favorileri arasında yer almaya devam edecek.

Yayınlanan ilk bölümden anlaşıldığı üzere sezon boyunca işlenecek konu şu şekilde olacak: Kokain kralı Pablo Escobar öldükten sonra, uyuşturucu dünyasının yeni krallara ihtiyacı vardır. Escobar hayatta iken onun gölgesinde kalan Cali Carteli kontrolü tamamen ele geçirmiş ve uyuşturucu dünyasının hâkimi konumuna gelmiştir. Önceki sezonlarda Escobar için kanlı bir av gerçekleştiren DEA Escobarı avladıktan sonra kendisine yeni bir hedef aramaya başlamıştır. Bu hedef Cali Carteli’dir. İlk sezonlarda Escobarın yakalanması için başarılı bir çalışma yürüten komiser Javier Pena’yı bu kez Cali Carteli’nin peşinde izleyeceğiz. Yapımcılar tarafından yapılan açıklamada, “Bu sezon kokainin, Kolombiya’daki sistemin bozulması üzerindeki etkisini daha yakından inceleyeceğiz” denildi. Aksiyon ve suç dolu olan Narcos 3. sezon, şu an tamamen izlenebilir durumda ve elde edilen bilgilere göre Narcos 4. sezon planlamaları sürdürülüyor.

 

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.