Bölüm Hakkında Yorumlar

Mr. Robot 3. Sezon 1. Bölüm – İnceleme

Çok sevdiğimiz, beyin yakan dizi Mr Robot 3. sezonu ile aramıza geri döndü. Elliot’un oldukça karmaşık olan dünyası ile yeniden birlikteyiz. İlk sezonu ile büyük bir izleyici kitlesi kazanan Mr Robot dizisi, 2. sezonu ile bizlere biraz hayal kırıklığı yaşatmıştı. Fakat Mr. Robot kendisii toparladı ve 3. sezona harika bir bölüm ile giriş yaparak beğenimizi aldı. Yazımızda Mr. Robot 3. sezon 1. bölüm incelememizi sizinle paylaşacağız!

2. sezonu sevgili Elliot’un vurulması ile, FBI’nın Fsociety’i ifşa etmesi ile ve dibe çökmüş olan Amerika’nın ekonomisi ile bitirmiştik. 3. sezonda ise çökmüş olan ekonominin etkileri iyice hissedilmeye başlanıyor. Hatta elektriği olmayan sokak ve caddelerdeki büyük kaos ortamı çok daha fazla artmış durumda. Elliot, ilk önce zihni ile çelişip sahte sanıyor olduğu vurulma anının gerçekliğini oldukça hissediyor ve harekete geçiyor. Elliot, Mr. Robot’un öncülüğünü yaptığı Evil Corp’u kesinlikle yok edecek olan planın geri kalan kısmı diyebileceğimiz arka kapıyı kapatmak istiyor. Böylece aklını başına toplayıp harekete geçiyor. Tam başarıya ulaşacak diye düşünüyorduk ki Dark Army geldi. Bu bizim için de bir sürpriz oldu.

Ayrıca Elliot ile Angela ve Mr. Robot ile Angela arasında geçmekte olan konuşmalar, kahramanımız Elliot’ın büyük kişilik bölünmesi olayını bizlere en çok gösteren anlardan biri durumundaydı.

Mr. Robot’un zihin içindeki kontrolü ele alması ile birlikte de Elliot’ın bozmaya çalışmış olduğu plan yeniden yoluna girdi. Acaba daha ne kadar bu şekilde ilerleyecek? Ayrıca üzülerek söylüyorum ki Elliot, Mr. Robot’u ne kadar bastırmaya çalışsa da bu kesinlikle imkânsız. Çünkü ortada söz konusu olan bir virüs var. Hem de bu virüs DNA’larına kadar işlemiş durumda. Tek umduğum şey ise virüsün, bütün bedenini ele geçirmemesi.

İlk bölüm kesinlikle başarılıydı. 2. sezonda düşen beklentiler Mr. Robot 3. sezon ile tekrardan yükseldi. Umuyorum ki 1. ve 2. sezonda yapılmış olunan seyirci aldatmacası olayı bu sezonda yapılmaz. Çünkü her şey ortada; seyirci, bir aldatmayı daha kabullenmez. Elliot’ın bu ilk bölümde yapmış olduğu sistem eleştirisi de muhteşem denilecek derecede tatmin ediciydi. Ayrıca diziye yeni katılmış olan Irving adlı karakter bu sezona imzasını atacak gibi duruyor.

Mr. Robot 3. sezon 2. bölüm fragmanını izlemeyi de unutmayın!

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.