İncelemeler

Medici: Master of Florence Konusu – Tanıtım

Rai1 kanalının tarihi-drama türündeki dizisi Medici: Master of Florence geçtiğimiz sene yayına başlayan ilk sezonu ile fazlasıyla beğeni toplamıştı. IMDB üzerinden 8,2 gibi bir puan yakalayan dizi tarihi yansıtma şekli ile izleyicinin takdirini kazanmıştı. Dizinin bu kadar popüler olmasının ve beğenilmesinin arkasında yatan temel sebep ise ele aldığı konuyu tarihi gerçekleri çarpıtmadan başarılı bir şekilde ekrana yansıtmasıydı. Dizi Orta çağ dönemini ve Rönesans’ın başlangıcını başarılı bir kurgu ile bizlere aktarıyor bu nedenle tarihsel yapımlara merakı olan izleyiciler için kaliteli bir yapım.

Medici: Master of Florence konusu bakımında da kurgusal bir evreni değil gerçekten yaşamış bir ailenin başlangıcından yok oluşuna hikayesini ele alıyor. Dizi, başlangıçta ticaret ile uğraşan bir aile olan Medicilerin bankacılığa oradan da kültürel bir devrime önayak olmaları yolunda yaşadıklarını başarılı bir şekilde ele alıyor. Medici ailesi tarihte Floransa’nın üstadı adı ile anılıyordu. İtalya-İngiltere-Fransa ortak yapımı olan Medici: Master of Florence dizisi bu ailenin yaşadığı bunalımları, aile içi ilişkileri, kavgaları ve sevgiyi başarılı bir şekilde bizlere yansıtıyor.

Son dönemlerde yayınlanan tarihsel drama dizileri arasında en iyilerinden biri olarak gösterebileceğimiz Medici: Master of Florence dizisinin şimdiye kadar yayınlanmış bir sezonu bulunuyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşuyordu ve her bölüm ortalama 60 dakika olarak yayınlanmaktaydı. Önümüzdeki sezonlarda da dizinin benzer bir planlama ile devam etmesi bekleniyor. Dizinin ilk sezonu geçtiğimiz yıl 18 Ekim tarihinde yayına başlamıştı. Medici: Master of Florence 2. sezon yayın tarihinin de yine bu tarihlerde olması bekleniyor. Tarihsel drama türünde yapımları beğeniyor ve izlemekten keyif alıyorsanız Medici: Master of Florence sizlere kesinlikle önerebileceğimiz yapımlardan.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.