Haberler

Manhunt: Unabomber Finale Yaklaşıyor

Discovery Chanel’ın şuç ve drama dizisi Manhunt: Unabomber, yeni bölümünün yayınlanmasına kısa bir zaman kaldığını açıkladı. Gerçek bir hikâyeyi seyirciye yansıtan dizi, kısa sürede büyük beğeni toplamayı başardı. IMDB platformunda 8,8 gibi bir puan elde eden dizinin bundan sonraki dönemde nasıl bir yol izleyeceği de merak konusu.

Dizinin son bölümünde Unabomber lakaplı Ted Kaczynski’nin hayatına yakından bir bakış atmıştık. Geçtiğimiz bölümde tamamıyla Ted’in geçmişte yaşadıkları ve onu bu davranışları sergilemeye iten sebepleri öğrenme şansımız oldu. Bu bölümde görüldü ki Theodore’un topluma olan nefretinin temel sebebi, geçmişte insanların ona yaptığı ihanetler. Çocukluğundan itibaren toplumda ezik bir karakter olarak nitelendirilen Ted, sonraki yıllarda toplumdan beklediği saygıyı görmeyince, toplumdan intikam alma hissine kapılmıştır. Dizi şu ana kadar iki ana zaman çizgisinde ilerlemişti. İlk olarak Jim ve Unabom ekibinin katili yakalamaya çalıştığı dönemi, daha sonra ise Ted’in yakalanması ve Jim ile olan görüşmelerinin olduğu dönemi ilk 5 bölümde izlemiştik.

Yayınlanan 6. bölümde, hikâye açısından bir tamamlayıcı olması amacıyla Ted’in geçmişini izlemiştik. Manhunt 7. bölüm tanıtımında gördüğümüz kadarıyla, önümüzdeki bölümde Ted’in yakalanması için yürütülen çalışmaları ve Ted’in kulübesine olan baskını yakından göreceğiz. Bu mini dizi, 8. bölümünde, Ted’in hikâyesinin sonlanmasıyla ekranlara veda edecek. Fazlasıyla beğenilen bu dizinin geleceği hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı. Dizinin bundan sonraki süreçte Manhunt adı altında, her sezon farklı bir suçlu ile bir seri halinde devam etmesini umuyoruz.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.