Bölüm Hakkında Yorumlar

Manhunt: Unabomber Final Bölümü

Discovery Chanell’ın gerçek bir hikayeden uyarlanan dizisi Manhunt; Unabomber kısa süre önce finalini yaptı. Mini dizi kategorisinde olan yapım 8. bölümü ile ekranlara veda etti. Şimdiden uyarımızı yapalım; diziyi henüz izlememiş ve izlemeyi düşünen takipçilerimiz için spoiler barındıran bir yazı olacak. Kısa sürede büyük ilgi çeken Manhunt: Unabomber konusu, başarılı oyunculukları ve hikayeyi aktarmadaki başarısı ile büyük beğeni toplamayı başardı. Yavaş yavaş final bölümü ile ilgili incelememize geçelim.

Manhunt: Unabomber final bölümü Ted’in kulübesinin taşındığı sahne ile başladı. Diğer sahnelerde bunun davaya delil olması amacıyla yapıldığını anladık. Final bölümünün geri kalanı mahkeme sahneleri ile ilerledi. Bombacımız Ted, mahkemeye gelirken büyük bir özgüvene sahipti fakat avukatlarının ona oynadığı oyun sonucunda büyük bir çıkmaza düştü.  James, Ted ile yaptığı görüşmede ona eğer avukatlarının istediği oynarsa fikirlerinin geçersiz olacağını fakat eğer suçları kabul ederse fikirlerinin sonsuza dek yaşayacağını söyledi. İlk anlarda James’e inanmayan Ted, avukatlarının oyununu çözdüğünde tüm olayları sonlandırmak amacıyla intihara kalkıştı. Ve finalin sonunda beklendiği  gibi Ted tüm suçları kabul etti. Dizinin final sahnesi belki de en önemlisi olan sahne Ted’in bundan sonra ne olacak dedikten sonra kırmızı ışıkta durmaları ile uzun uzun ışığa bakmasıydı. Dizinin ilk bölümlerini hatırladığımızda şunu farkediyoruz James hala Ted’in manifestosunun etkisinde ve ona göre yaşamak istiyor.

Manhunt: Unabomber bize göre fazlasıyla kısa sürdü. Dizi, aynı isim ile başka konuları ele alır mı bilmiyoruz ama bunu fazlasıyla umut ediyoruz. Yazımızı Ted’in final bölümündeki bir sözü ile bitirelim “ kulübeyi getirebilirsiniz ama ormanı asla”.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.