İncelemeler

Luke Cage – Tanıtım

İlk bölümü 30 Ocak 2016 tarihinde Netflix platformu üzerinden izleyici ile buluşturulan dizi aynı zamanda bir Marvel dizisi. Dizinin 15 bölümü birden verilmişti. Bu sayede de izleyiciler, bir hafta bekleme şartı olmadan bütün bölümleri rahat rahat izleyebildi. Luke Cage dizisi dizi evrenine başarılı oyuncuları ve konusu ile güzel bir giriş yapmıştı. Luke Cage’nin yönetmen koltuğunda Cheo Hodari Coker (Almost Human, NCIS: Los Angeles) oturuyor. Luke Cage konusu bakımından bir süper kahraman dizisidir. Kısacası Carl Lusac’ın süper güçlerini nasıl elde etmiş olduğu anlatılıyor. Luke Cage IMDb puanı da 7,8.

Luke Cage Dizi Konusu

Carl Lucas, Hell’s Kitchen’da tüm gerçekleri öğrenir ve bu sebeple büyük bir çöküntü içine düşer. Carl, şehri terk eder ve Harlem şehrine gelir. Burada siyahiler çoğunluktadır. Gündüz saatlerinde Henry Pop Hunter’ın berber dükkânı içerisinde, geceleri de Cornell Conttomouth Stokes’un gece kulübünde işe başlar. Cottonmouth, şehri yönetmekte olan gayet acımasız bir gansterdir. Chico, Pop’un dükkanında çalışmaktadır ve bir hırsızlık olayına adı karışır. Cottonmouth onu bulur ve Chico, Luke Cage’den yardım ister. Böylece olaylar başlar.

Luke Cage Oyuncuları

Luge Cage dizisinin oyuncu kadrosunu gayet başarılı isimler oluşturuyor. O isimlerden birkaçı ise şöyle;

Mike Colter (Agent X, The Following, Jessica Jones), Simone Missick (The Defenders, Black Card), Alfre Woodard (Desperate Housewiwes)

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.