İncelemeler

Lore -Tanıtım

Amazon Video aracılığıyla yakın zamanda ekranlara gelecek olan Lore konusu ve konseptiyle son zamanlarda adından fazlasıyla söz ettiriyor. Gerilim ve korku türünde olacak dizinin yayın hayatına başlamasına kısa bir süre kaldı. Diziye dair, konsepti sebebiyle elde edilebilmiş fazla bir bilgi yok. ‘Dizi neleri ele alacak’, ‘Nasıl bir konsepte sahip olacak’ ve ‘Bu kadar iddialı olmasının arkasındaki sebep ne’ gibi sorulara yazımızın devamında cevap bulacağız.

Öncelikle ele alacağımız konu, dizinin iddialı olması ve bunun arkasında yatan en temel sebebin ne olduğu. Dizinin yapımcılarına baktığımızda dünyaca ünlü The Walking Dead dizisi ile ortak bir yapımcıya sahip olduğunu görüyoruz. Elbette bu etken, izleyiciler tarafında büyük bir beklenti yaratıyor. Dizi cephesine baktığımıza ise bu faktör, iddialı bir yapım olarak yola çıkması şeklinde karşılık buluyor. Dizinin konusuna değinmek gerekirse, antoloji türündeki bu yapım insanoğlunun korkularını, kendisine konu olarak seçmiş durumda. Dizinin konsepti ise her bölüm başka bir korku hikâyesi ve her bölüm insanoğlunun başka bir korkusu şeklide ilerliyor.

Bu yeni yapıma şimdiye kadar gelmiş en büyük ve en yoğun eleştiri, American Horror Story tekrarı bir tarza sahip olduğu yönünde. Elbette korku türünde efsane olan bir dizi olan American Horror Story gibi bir yapım yayında olduğu için bu yeni yapıma şüpheyle bakılabilir. Bize göre ise tamamen farklı bir yapım yakında yayında olacak. AHS ile karşılaştırmalar devam ede dursun, biz heyecanla dizinin yayınlanacağı tarih olan 13 Ekim 2017’i bekleyelim. Bakalım Lore bizlere neler sunacak ve Lore ilk sezon bize hangi korkuları yaşatacak…

 

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.