İncelemeler

LGBT Temalı Diziler

Yazımızda, renkli dünyası ve bizleri derinden etkilemekte olan büyük dramları ile gönüllerimize taht kurmuş olan LGBT temalı diziler ile ilgili ayrıntılı açıklamalarda bulunacağız.

1. Orange is The New Black

Orange is The New Black dizisi karakterleri arasında pek çok LGBT karakteri bulunuyor. Ayrıca dizi, bir kadın hapishanesinde geçmekte. Orange is The New Black konusu bakımından suç, drama ve komedi türlerini başarı ile işlemektedir. Orange is The New Black IMDB puanı ise 8,2.

2. Transparent

Transparent dizisi, isminden de anlayabileceğiniz üzere bir LGBT temalı dizidir. Dizinin karakterleri arasında trans, gay, lezbiyen ve travesti karakterler bulunuyor. Transparent konusu bakımından komedi ve drama türlerini işlemektedir. Dizinin IMDB puanı ise 7,9.

3. Lip Service

Lip Service dizisi, İskoçya’da yaşamakta olan bir grup lezbiyen kadının yaşamını detaylı bir şekilde anlatmakta olan bir dizidir. İngiliz yapımıdır. Lip Service konusu bakımından drama türünü gayet başarılı bir biçimde işlemektedir. Dizinin IMDB puanı da 7,6.

4. Modus

Modus dizisi tamamen gay cinayetlerini merkezine almıştır. Şimdiden uyarıyoruz; bu diziyi izlerken gözyaşlarına boğulabilirsiniz… Modus konusu bakımından suç türünü işlemektedir. Bu harika dizinin IMDB puanı ise 6,7. IMDB puanı düşük gelebilir fakat diziye bir göz atmanızda fayda var.

5. Queer As Folk

Queer As Folk dizisi beş gay, bir lezbiyen çift ve bir annenin yaşamını televizyon ekranlarına getirmiştir. Queer As Folk konusu bakımından romantizm ve drama türlerini başarı ile işlemektedir. Dizinin IMDB puanı da 8,3 gibi gayet başarılı bir puandır.

6. The L Word

The L Word dizisi, Los Angelas’ta bir grup lezbiyen kadının yaşamından kesitler sunuyor. Dizide iki eşcinsel kadıın çocuk sahibi olmak amacı ile vermiş olduğu mücadeleyi, bir kadının kendisini keşfetme sürecini ve LGBT bireylerinin hayatlarındaki zorlukları görüyoruz. The L Word konusu bakımından drama ve romantizm türlerini başarı ile işlemektedir. Dizinin IMDB puanı ise 7,6’dır.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.