Haberler

Kraliçe Değişiyor! The Crown’da Büyük Değişim!

The Crown dizisinde sular durulmuyor. Kraliçe II. Elizabeth rolünü canlandıran Claire Foy, Kraliçe rolünü üçüncü ve dördüncü sezon için İngiliz aktris olan Olivia Colman’a devredecek. Claire Foy’un bu konu ile ilgili yapmış olduğu açıklama ise dikkatleri üzerine çekti.

Netflix eleştirmenleri dahil tüm eleştirmenlerden tam puan almış olan dönem dizi The Crown’un başrolünde bir oyuncu değişikliğine karar verildi. Altın Küre ödülüne sahip olan İngiliz aktris Olivia Colman, dizinin geri kalanında Kraliçe Elizabeth’i canlandıracak.

Claire Foy beklenen açıklamayı yapıp sessizliğine bir son verdi. Claire Foy, Kraliçe rolü için Olivia Colman’ın gayet yerinde ve harika bir seçim olduğunu belirtip Colman adına oldukça mutlu olduğunu açıkladı. Claire Foy, oyuncu değişikliğinin yaşanacak olduğunu çok uzun süredir bildiğini, rol için de Colman’ın isminin geçtiğini önceden duymuş olduğunu söyledi. Oldukça heyecan içinde kaldığını da belirtti.

Foy, Colman’ı hem sıradışı bir insan hem de sıradışı bir oyuncu olarak nitelendirmekte. Dizide, Colman’ın gösterecek olduğu performansa tanık olmak için de sabırsızlandığını vurguluyor.

The Crown dizisi, Kraliçe 2. Elizabeth’in hükümdarlık dönemini merkezine alıyordu. Dizinin yapımcısı, çok yakın zamanda, yeni sezonlarda karakterlerin yaşlanması ile paralel olarak dizinin oyuncu kadrosu içerisinde bir değişiklik olacağının haberini vermiş idi. Kraliçe rolünü geçtiğimiz iki sezonda başarılı oyuncu Claire Foy hayata geçirmişti. Genç oyuncu büyük performansı sayesinde Altın Küre, Emmy ve SAG adaylıklarını da kazanmıştı.

The Crown 2. sezon 8 Aralık günü Netflix platformu üzerinden izleyici ile buluşturulacak.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.