İncelemeler

Iron Fist – Tanıtım

İlk bölümü 17 Mart 2017 tarihinde yayınlanan dizi Netflix platformu aracılığı ile izleyiciyle buluşturuldu. Dizinin ilk sezonu 13 bölümden oluşuyor. Her bölümün ortalama gösterim süresi 55 dakika kadar. Iron Fist 2. sezon 2019 senesinde izleyici le buluşacak. Iron Fist konusu bakımından aksiyon, macera ve suç türlerini başarılı bir biçimde işliyor. Iron Fist oyuncuları arasında Finn Jones (Game of Thrones, Sleeping Beauty), Jessica Henwick (Game of Thrones, Defenders, Star Wars: Güç Uyanıyor) ve Jessica Stroup (Ted, Prom Night) gibi yetenekli ve başarılı isimler yer alıyor. Dizinin yapımcılığını Stan Lee, Tamara Becher (Vampir Avcısı Buffy, Runaways) ve Scott Buck (Dexter) üstleniyor. Dizinin senaristliğini yapan Scott Buck (Dexter) aynı zamanda, Gil Kane (Lego Movie) ve Roy Thomas (Conan 2, Avengers, X-Men) ile birlikte dizinin senaristliğini de yapıyor. Iron Fist IMDB puanı ise 6,9.

Iron Fist Dizisi Konusu

Danny Rand, çok küçük yaşlarındayken ailesi ile beraber seyahate çıkar. Bindikleri uça arıza yapar ve irtifasını kaybetmeye başlar. Uçak, Tibet’te yere çakılır. Uçaktan yalnızca Danny sağ çıkar fakat bunu tek başına başarmamıştır. Tibet’te bulunan bir grup Budist rahip, Danny’ye yol gösterir ve hayatını kurtarır.

Danny uzun bir süre eğitim alır. Bütün dövüş sanatlarını öğrenir. Budist felsefesi ile ilgili bütün her şeyi kavrar. Çok çok özel olan bir yeteneğe sahip olur. Danny bir gün memleketine geri döner ve ailesinden kalan şirketin başına geçer. Şirkette kimse onun Danny Rand olduğuna inanmaz çünkü onlar için tek gerçek Rand ailesinin ölmüş olduğudur.

Danny’nin tek amacı suçlulara karşı ve yozlaşmaya karşı büyük bir savaş vermektedir. Bu yolda ilerler ve pek çok zorluk ile karşılaşır.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.