İncelemeler

Halt And Catch Fire -Dizi Tavsiyesi

İlk bölümü 1 Haziran 2014 senesinde AMC kanalı aracılığı ile hayatımıza giren harika dizi toplam 4 sezondan oluşmakta. Her sezon 10 bölümden oluşmakta ve her bölümün ortalama gösterim süresi 60 dakika kadar. Halt and Cath Fire konusu bakımından drama türünü çok başarılı bir şekilde işliyor. Bu başarıyı 8,3 olan IMDB puanında da anlayabilmekteyiz. Dizinin yaratıcılığını yapan Christopher Cantwell (Krantz) ve Christopher C. Rogers, aynı zamanda dizinin senaristleridir. Dizinin yapımcılığını ise Jeff Freilich ve Breaking Bad yapımcısı olan Melissa Bernstein üstlenmekte. Ayrıca Halt and Catch Fire oyuncuları dev bir kadroyu oluşturmakta.

Halt And Catch Fire Dizi Konusu

Bu harika dizi, 1983 senesinde geçiyor. Bilgisayar çağı hızlı biçimde yükselirken internetin de gelişimi anlatılıyor. Joe MacMillan adlı ileri görüşlü mühendis, yapmış olduğu icatlarla dönemdeki dev şirketlerle karşı karşıya kalmış cesur bir dâhidir. Joe ve şirket arkadaşı Gordon Clark bir olup, IBM şirketindeki bilgisayarların işlemcilerinin bire bir aynısını yapar. Böylece IBM avukat ordusu ile tanışırlar.

Bu Diziyi Neden İzlemelisiniz?

Çünkü Halt and Catch Fire dizisi, diğerlerinden farklı olarak ‘derinlik’ içermekte. Konusu özgün olmayabilir fakat derinliği izleyiciyi hemen etkilemektedir. Günümüzde yemek yemek, su içmek kadar önemli hale gelmiş olan internetin elimizde nasıl büyüdüğünü gösteriyor dizi bizlere.  Ayrıca dizi, tam kıvamında bir dram dizisi. Dramayı iliklerinize kadar seviyor iseniz, bir de internet bağımlısı iseniz bu dizi sizin için harika bir seçim olabilir. Bu arada dizinin en iyi sezonu olarak 3. sezona puanımızı veriyoruz. Şimdiden iyi seyirler!

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.