İncelemeler

Good Omens Konusu -Tanıtım

Dizinin ilk bölümü 2018 senesinde BBC ve Amazon’da yayınlanarak izleyici ile buluşturulacak. Yeni dizi Good Omens, şimdiden adından söz ettirmeye başladı. Good Omens konusu bakımdan komedi ve fantastik türünü işleyen bir mini dizidir. Terry Pratchett ve Neil Gaiman’ın 1990 senesinde yazmış olduğu aynı isimli kitaptan uyarlanmıştır. Dizinin yapımcılığını The Colour of Magic yapımıın da yapımcısı olan Rod Brown, Beowulf yapımının senaristi olan Neil Gaiman ve Doctor Who’nun yapımcılığını da yapmış olan Caroline Skinner yapmaktadır. Dizinin senaristleri Neil Gaiman ve Terry Patchett’dir. Good Omens oyuncuları arasında Adria Arjona (True Detective), Ariyon Bakare (Kara Şovalye) ve Ned Dennehy (Sherlock Holmes) gibi değerli isimler yer almaktadır.

Good Omens Dizi Konusu

Her şey şeytanın oğlu olan Deccal’in doğması ile başlıyor. Hastanede doğan Deccal karıştırılıyor ve başka bir aileye veriliyor. Sonrasında Âdem Young adını alan çocuğun kıyameti başlatan kişi olacağına herkes inanıyor.

Asırlar boyunca dost olan melek Aziraphale ve iblis Crowley de dünya içindeki hayatlarından oldukça memnundurlar. Bu iki melek, dünyadaki yaşamın devam etmesini istiyorlar. İkili, cennet ve cehennem arasındaki savaşı görmezden gelirler ve birbirlerine yardım edip kıyametin gelişini önlemeye çabalarlar. Ayrıca dizide, kıyametin gelişinin en önemli işaretlerinden biri olan Mahşerin Dört Atlısı da yer alıyor. ‘Ölüm, savaş, kıtlık ve salgın’ oldukça değişik bir bakış açısı ile anlatılacak.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.