Haberler

George R.R. Martin Yapımcılığında Yeni Bir Dizi Yolda!

Who Fears Death isimli romanı Nnedi Okorafor 2010 senesinde kaleme almıştı ve şimdi o harika roman, televizyona uyarlanarak HBO aracılığı ile izleyicinin beğenisine sunulacak!

George R.R Martin, bildiğimiz gibi, kendi yazmış olduğu kitaplarını televizyona dizi olarak uyarlıyordu. Şimdi ise başka bir yazarın yazdığı kitabı, yardım ederek, televizyona uyarlayacak ve bu projenin yapımcılığını da o üstlenecek.

Dizinin Konusu Ne Olacak?

Who Fears Death dizisi konusu, romandan anlaşıldığı üzere, Sudan’da, post apokaliptik bir gelecek içinde geçecek. Sudan’da bir soykırım meydana gelir ve bu soykırımdan sonra Nuru adında olan bir kabile, Okeke köylülerini acımasız bir şekilde ortadan kaldırır, yok eder. Bu olayın sonucunda ise köylülerden sadece bir kadın hayatta kalır. Bu kadın, Nuru adlı kabilede bulunan birinin tecavüze uğramıştır ama çölün diğer tarafına geçmeyi başarır ve kızı olan Onyesowu’yu dünyaya getirmeyi başarır. Onyesowu adlı bu kız çocuğu karışık ten rengine sahip olan bir Ewu’dur. Kız, bir şaman ile büyümüştür, çocukluğunu onunla geçirmiştir ve sonrasında ise kendi özel, süper güçlerini fark eder. Böylece büyücülük yapan babasından ve annesine tecavüz etmiş olan adamdan da intikam almaya yemin eder.

Who Fears Death romanından uyarlanacak olan bu dizinin yayın tarihi resmi olarak açıklanmasa da George R.R  Martin’in bu projeden başka iki tane daha projesi olduğunu bilmekteyiz. Bu yeni yapımı büyük bir sabırsızlıkla bekliyoruz!

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.