Haberler

Genius 2. Sezon Geliyor!

National Geographic’in dünyaca ünlü dâhileri konu aldığı dizisi Genius’un yeni sezonu hakkındaki bilgiler gelmeye devam ediyor. Dizinin yeni sezonda da yönetmenliğini Akıl Oyunları ile Oscar kazanan Ron Howard ve Brian Grazer üstleniyor. Dizi, ilk sezonunda dünyaca ünlü fizikçi Albert Einstein’ın hayatına derinlemesine bir bakış atmamızı sağlamıştı. Genius konusu bakımından hatrı sayılır bir takipçi kitlesi oluşturdu. Genius 2. sezon dâhisinin kim olacağı da belli oldu.

Dizi, önümüzdeki sezonda, kübizm akımı denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan 20. yy.’ın sanatçılarından Pablo Picasso’nun hayat hikâyesini bizlere yakından gösterecek. İlk sezonda bilim dünyasından bir figürle seyircinin karşısına çıkan dizi, bu sezonda ise sanat dünyasına giriş yapacak. Sanatıyla tarihe adını altın harflerle kazımış olan Picasso’yu daha yakından tanımak elbette bizleri fazlasıyla heyecanlandırıyor. Einstein’da olduğu gibi Picasso’nun da gençlik ve olgunluk dönemlerini, 2. sezon içinde izleyeceğiz. Picasso’yu kimin canlandıracağına dair henüz bir bilgi yok.

Yeni sezon konusunda en çok merak edilen soru ise bölümlerin ne zaman başlayacağı yönünde. Bu konuda yapılmış olan bir açıklama yok. Dizi 27 Haziran tarihinde 1. Sezon finalini yayınlamıştı. Bu sebeple dizinin yeni sezonu için bir süre daha beklememiz gerekecek. Dizinin yeni sezon çekimlerinin bu yılın sonunda başlaması bekleniyor. Bu bilgiyi göz önüne aldığımızda yeni sezon için en yakın tarihin 2018 Nisan ayı olduğunu söyleyebiliriz.

Genius, seyirciyi büyülemeye devam etmeye söz vermiş gibi gözüküyor.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.