Haberler

Game of Thrones’da Büyük Önlem!

Game of Thrones 7. sezon final bölümü yayınlandığı günden beri dizinin bütün hayranları merakla dizi hakkında araştırmalar yapıyor ve dizi çevresinden gelen yeni bilgilere ulaşmaya çalışıyor. Bildiğiniz üzere 8. sezonun yayınlanacağı tarih bile belli değil. Bu nedenle izleyicilerin dizi hakkında araştırmalar yapması tamamıyla hasret gidermek amacı güdüyor.  İşte biz de bugün bu tarz bilgiler arayan takipçilerimiz için dizi cephesinden gelen en son haberi yazımızda ele alacağız.

Game of Thrones çekimlerine favorimiz Kit Harington namı diğer Jon Snow’un düğünü nedeniyle ara verilmişti. Bu son dönemde dizi takipçilerinin üzen haberlerden biri oldu. En son gelen haber ise üzücü mü değil mi henüz karar veremedik. Şu an için bu habere sadece şaşırabiliyoruz. Game of Thrones ’un Jaime Lannister’ı Nikolaj Coster-Waldau, yaptığı açıklamada final sezonunun senaryosunu kendileri dahi bilmediklerini söyledi. Nikolaj “Herhangi bir sızma olayı yaşanmaması için senaryo, oyunculardan da saklanıyor ve senaryoyu çekimler esnasında öğreniyoruz” dedi.

Peki ne oldu da HBO bu tarz bir önlem aldı diye soranlar için kısaca özet geçmek gerekirse; HBO’nun son dönemlerde siber saldırılarla başı oldukça dertteydi. Bu saldırılar esnasında birçok bölüm yayın tarihinden önce sızdırılmış, 7. Sezonun senaryosu hackerların eline geçmiş ve hackerlar oyuncuların ev adreslerine kadar HBO veri tabanından çaldıkları bilgileri internette paylaşmışlardı. İşte tam bu nedenlerle HBO ve Game of Thrones ekibi benzer olaylar yaşamamak için böyle bir önlem aldılar. Bu önlem aşırı bir hareket olarak gözükse de Game of Thrones cephesinin yapabileceği tek hareket bu gibi duruyor. Bakalım ilerleyen günlerde bizleri şaşırtacak ne gibi şeyler öğreneceğiz.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.