Haberler

Game of Thrones 8. Sezon Tarihi

Game Of Thrones dizisinin 2019 senesine kadar aramıza dönmeyeceğine ilişkin dedikodular artmış durumda ve bu dedikoduların gerçekliğine ilişkin de kanıtlar var. Bu durum uzun bir süre daha konuşulacak gibi duruyor.

Game of Thrones 8. sezon şimdiye kadar çekilmiş olan sezonların arasında en az bölüme sahip. Fakat dizi, çekimler için fazlasıyla zaman harcayacak gibi görünüyor. Bu da 2018 senesinde değil de 2019 senesinde aramıza dönecek olduğunun kanıtlarını gün yüzüne çıkarıyor.

Liam Cunningham (Ser Davos Seaworth) bir kanala röportaj verdi. Bu röportajında da diziyi yaza kadar çekeceklerini ve toplam 6 bölüm olacağından çekimlerin çok uzun süreceğini belirtti.

Game of Thrones dizisinin sezonları genelde 6 ay boyunca çekiliyor ve Aralık ayında da montaja alınıyor. Son sezon çekimlerine bu ay başlanacak ve eğer yapım yaz mevsimine kadar devam eder ise Cunningham’ın dedikleri doğrulanmış olacak.

Yapımın süresi konusunda Dan Weiss ve David Benioff, EW’ye bir açıklama yaptı. Bu açıklamada da bir buçuk sene kadar son sezonda kalmayı düşündüklerini belirttiler. Montaj konuları da göz önüne alındığı vakit 2019 iddiasının gerçek olma ihtimali artıyor.

Ayrıca Ser Jorah Mormont karakterini canlandıran Iain Glen, yapımın uzun sürecek olması hususunda çok daha farklı bir nedeni ortaya attı. Iain Glen, son sezonun uzun sürecek olmasının sebebinin sadece tek bir konuyu ele almış olmaları olduğunu söyledi. Artık iki çekim alanının olmayacağını da vurguladı.

Game of Thrones 8. sezon üç ayrı ekip tarafından çekilecek. Şimdilik kanıtlara ve tahminlerimize göre gittiğimizde Game of Thrones 8. sezon 2019 senesinde karşımıza çıkacak diyebiliriz. Yeni gelişmeleri takip etmekte ve incelemekte fayda var.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.