Haberler

Game Of Thrones 8.Sezonda Neler Olacak ?

GAME OF THRONES 8.SEZON

Game of Thrones dizi dünyasının efsanelerinden biri oldu ve kısa süre önce yayınladığı 7. sezon finaliyle de akıllarda onlarca soru bırakarak ekranlara bir süreliğine veda etti. Kız arkadaşını mutlu etmek için bölüm sızdıran hackerların, 1 TB’lık HBO dosyalarını ellerine geçirmeleri gibi olaylar yaşanırken, olayların diziyi geriletmenin aksine daha da ileriye götürdüğünü gördük. Öyle ki bu sezon ilk sızdırılan bölüm, bir süreliğine dizi tarihinin en çok izlenen bölümü olmuştu. Game of Thrones sezon finali, bu unvanı sızdırılan bölümün elinden almış oldu.
 

Game Of Thrones 8.Sezon ne zaman başlayacak ve Game of Thrones 8.sezonda neler olacağını merak edenler için, Sezon finali, akıllardaki çoğu soruya cevap getirmesinin yanında yepyeni gizemlerin aklımızı kurcalamaya başlamasına da sebep oldu. Dizinin ilk sezonlarından itibaren konuşulan Jon Snow’un gerçekte bir Targeryan olduğu teorisinin gerçek olduğunu öğrendik. Bran, Sam ile yaptığı görüşmede Jon’un asıl adının Aegon Targeryan olduğunu söyledi. Uzun süredir konuşulan bu teorinin gerçekliğinin onaylanması ile derin bir oh çektik ve tahtın gerçek sahibinin ortaya çıkması, bu kişinin de Jon olması bizi fazlasıyla mutlu etti.
Game Of Thrones 8. sezon da bizleri ekrana kitleyecek. İşlenecek olan en önemli konu, elbette ki Ak Gezenler ile yaşanacak olunan savaş. Dizi tarihinde bildiğimiz kadarıyla büyülerle korumaya alınan duvarı, şimdiye kadar hiçbir kral yıkamamıştı. Ta ki Night King sahneye çıkana kadar. Ejderhasının üstünde büyük bir kolaylık ve keyif ile duvarı yerle bir etti. Bu sahnede ayrıca Tormund’un ölümünü de gördük. Böylesine sevilen bir karakterin savaşarak ölmesi bizler için daha kabul edilebilir olurdu. Duvara dönersek duvarın yıkılmasını açıklayan teori şu şekilde: Ejderha, Night King tarafından yapılan bir büyü ile daha farklı bir ateşe sahip oldu. Yani son bölümde ejderhanın püskürttüğü şey ne tam olarak buz, ne de ateş. Bunu düşününce Daenerys’in ejderhalarının bu savaşta ne kadar şansı olduğu şüphe konusu.

Gelecek sezon hakkında konuşulan bir diğer önemli konu ise Jaime’nin ne yapacağı. Cersei, Khaleesi ve beraberindekilere onlara destek olacağını söylemişti. Fakat Jaime destek için planlamalar yaparken Cersei söylediklerinin bir oyundan ibaret olduğunu söylemişti. Onur ve Şeref konusunda fazlasıyla takınıtılı olan Jaime’ yi son olarak at üzerinde ilerlerken gördük. Jaime’nin bundan sonra Khaleesi ile mi birlikte hareket edeceği yoksa Cersei’nin yanına mı döneceği merak konusu. Cersei’nin Jaime’den bir kez daha hamile kaldığını unutmamak gerek.
Bu soruların cevabını 2018 yılında alabileceğimizi umut ediyoruz. Fakat George R.R. Martin yaptığı açıklamada, gelecek sezon 80–90 dakikalık uzun metraj film ayarında 8 bölümün olacağını söylemişti. Bu sebeple dizi 2019’da da yayına başlayabilir. Bizlerin yapabileceği tek şey ise açıklamaları beklerken teoriler üzerine düşünmek ve zamanın hızla geçmesini dilemek.

YAZAR HAKKINDA

Yabancı dizi haberleri ile alakalı olarak açtığımız bu sitede tüm yazılar benim tarafımdan yazılmaktadır. Kendimden bahsetmeyi pek sevmem ama Prison Break hastasıyım. :)

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.