Haberler

Extinct -Tanıtım

Bilim kurgu ve aksiyon severlere çok yakın zamanda BYUTv’den yaratıcı bir yapım geliyor. Son dönemlerde bilim kurgu dalında birçok başarılı yapım izledik. Extinct, hem kamera önündeki hem de kamera arkasındaki kadrosuyla adını kaliteli yapımların arasına yazdıracak gibi görünüyor. Dizinin yazarı dünyaca ünlü Ender’s Game kitabının yazarı olan Orson Scott Card’dır. Yazarın en ünlü kitabı olan Ender’s Game’in sinema uyarlaması başarılı olmuştu. Extinct dizisi de bu tarz bir başarı yakalayabilecek mi; yakında göreceğiz.

Extinct konusu bakımından, günümüzden 400 yıl sonrasında geçiyor. Orson Scott Card’ın yarattığı evrende, insan ırkı yok olmuş durumdadır. Bir uzaylı ırkı, insanoğlunu yeryüzünden siler. İnsan ırkının yok olmasından uzun bir süre sonra başka bir uzaylı ırkı sahneye çıkar ve yeryüzünden silinmiş olan insanoğlundan bir kişiyi hayata döndürür. Dizi, genel olarak insan ırkı ile uzaylı ırkının mücadelesini işleyecek. Diziyi bu tarz yapımlardan ayıran en önemli nokta insanların aynı zamanda uzaylılarla yol arkadaşlığı yapmasıdır.

Konusu bakımından ilgi çeken bu dizinin ekrana gelmesine kısa bir zaman kaldı. Yazarı göz önüne aldığımızda hikâye yönünden başarılı bir yapım olacağını düşünüyoruz. Son dönemlerde bilim-kurgu yapımları büyük ilgi ve beklenti ile karşılanıyorlar. Umuyoruz ki oyuncu kadrosu da bu hikâyeyi başarılı bir şekilde taşıyabilir ve beklentiler karşılıksız kalmaz. Orson Scott Card’ın yazarlığını yaptığı, BYUTv’nin yeni yapımı olan Extinct, 1 Ekim 2017’de izleyici ile buluşacak.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.