Haberler

Escobar Ailesi, Netflix’e Dava Açtı!

Netflix’e, Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın ailesi tarafından dava açıldı. Escobar’ın ailesi gerekçe olarak da Pablo Escobar adının ve ailelerine dair pek çok ayrıntının izin alınmadan Narcos dizisinde kullanılmasını sundu.

Pablo Escobar’ın kardeşi olan Roberto de Jesus Escobar Gaviria, dizi ve film platformu olan Netflix’e, Escobar’ın yaşamının bütün ayrıntıları ile anlatıldığı Narcos dizisi sebebi ile 1 milyar dolar değerinde olan bir tazminat davası açtı.

Gaviria, Netflix kanalının söz konusu olan dizide, Escobar ailesine ait olan birçok ayrıntıyı izinsiz biçimde kullandığını dile getirdi. Ayrıca patronluğunu yaptığı Escobar Inc.’le birlikte geçtiğimiz yıl hukuki işlem de başlattı.

Hollywood Reporter’a röportaj vermiş olan Gaviria, Netflix’in kendi adlarını, Kolombiya’yı ve kendileri ile ilgili herhangi bir şeyi kullanıp dizi yapmasını ‘tehlikeli’ olarak değerlendirdi. Gaviria, Netflix yetkililerinin korku içinde olduğunu ve Escobar’ın ailesine, onları tehdit etmekte olan uzun bir mektup gönderdiklerini dile getirdi. Gaviria, talep etmiş oldukları 1 milyar doları almak amacı ile görüşmeleri de sürdürdüklerini belirtti. Gaviria, Netflix kanalından bekledikleri ödemeyi alamamaları gibi bir durumda, kanalın ‘küçük dizi programını’ kapattıracaklarını söyledi.

Narcos dizisi, ilk iki sezonunda Pablo Escobar’ın DEA ajanları ile olan büyük kovalamacasını ve Kolombiya içerisinde yaşadıklarını konu edinmişti. Narcos 3. sezon ise Cali Karteli konu ediniyor.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.