Haberler

Eco’nun Gülün Adı Romanı Ekranlara Uyarlanıyor!

İtalyan 11 Marzo, Alman medya şirketi olan Tele München Group ve RAI Fiction ortaklığı ile hayata geçirilecek olan proje, başrol oyuncularına yetenekli ve usta aktörler Rupert Everett ile John Turturro’yu kattı. Bir Umberto Eco klasiği olan, çok sevilen eserinden uyarlanacak olan bu yeni yapım, toplamda sekiz saatlik bir mini dizi formatında ekranlara gelip izleyici ile buluşturulacak.

Gülün Adı Dizisi Konusu

Gülün Adı konusu bakımından tarihi bir polisiye. Hikâye 14. yüzyıl içerisinde geçiyor. Gülün Adı, Bilge Fransisken Rahip William ve oldukça azimli olan çırağı Adso’nun, İtalya’nın kırsalında işlenmiş olan cinayetleri araştırma süreçlerini anlatmakta. Bu ikili, cinayetlerin izini dikkatle sürüyor iken bir taraftan da kilisenin engizisyon mahkemesinde yer akmakta olan koyu Katolik Bernardo Gui tarafından sıkı takibe alınırlar. Hikâyede Rupert Everett, Bernardo Gui karakterine hayat verecek. John Turturro ise Rahip William of Baskerville karakterini canlandıracak.

Emmy ödülüne sahip olan Nigel Willliams, senaryoyu Giacomo Battiato ve Andrea Porporati ile beraber kaleme alıyor. Giacomo Battiato’yu ayrıca yönetmen koltuğunda da görmekteyiz. Roma’da bulunan Cinacitta Stüdyolar’nda gerçekleşecek olan çekimler Ocak ayınca başlayacak.

Umberto Eco’nun Gülün Adı romanı, 1986 senesinde Jean-Jacques Annaud tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştı. Gülün Adı filmi bütün dikkatleri üzerine çeker iken filmin başrollerinde de Christian Slater ile Sean Connery yer almıştı.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.