İncelemeler

Çok Sevilen Ama Az Bilinen Diziler

Bugünkü yazımızda çok sevilen fakat popüler kültüre maruz kalmadan yayın hayatını sürdüren, az bilinen dizileri tanıtacağız.

The Man in the High Castle

The Man in the High Castle konusu bakımından drama ve bilim kurgu türlerini başarı ile işlemektedir. Dizinin toplam 3 sezonu vardır. The Man in the High Castle IMDb puanı da gayet başarılı bir puan olan 8,1. Dizinin konusunu ayrıntılı incelememiz gerekirse;

Dizi, distopik olan bir alternatif geleceği ekranlara taşımakta 2. Dünya Savaşı’nı mihver devletlerin kazanmasından sonra ABD’yi, Japonya ile Almanya’nın sömürüsü altında olan bölgeler ve de bu iki alanın tam da arasında kalmış olan serbest bölge olarak 3 parçaya bölünmüş durumda görmekteyiz. Ayrıca asi hareketlerinin artışını da detaylı biçimde görüyoruz.

Six Feet Under

Six Feet Under konusu bakımından komedi ve drama türlerini işliyor. Dizinin toplam 5 sezonu bulunmaktadır. Six Feet Under IMDb puanı ise 8,7 gibi harika bir puan. Dizinin konusu şu şekilde;

Kendisine farklı bir yaşam kuran Ned Fisher, babası öldükten sonra nefret ettiği cenaze evine döner. Burada kardeşi Devid Fisher’la kardeşlik bağlarını tekrardan canlandırmalıdır. Ned bir karar vermelidir. Ailesinin yanında mı kalmalı, yoksa eski yaşamına dönmeli mi?

The 100

The 100 konusu bakımından gizem, bilim kurgu ve drama türlerini işliyor. The 100 dizisi toplam 5 sezondan oluşmakta. Dizinin IMDb puanı da 7,8. Dizinin konusu ise şu şekilde;

Dünyayı, bir nükleer savaş yok eder. Bu olaydan 97 sene sonra da insanlıktan kalmış olan tek örnekleri içinde barındıran bir uzay gemisi tam 100 adet genci dünyaya gönderir. Amaçları dünyayı tekrardan insanlar ile doldurmaktır.

The Expanse

The Expanse konusu bakımından bilim kurgu, drama ve gizem türlerini çok başarılı şekilde işliyor. The Expanse dizisi toplam 3 sezondan oluşuyor. Dizinin IMDb puanı da 8,3 gibi çok başarılı bir puan. Dizi, günümüzün tam 200 sene sonrasında geçiyor. Dedektif Miller, çok zengin olan bir ailenin kaybolan kızını bulabilmek için bir uzay gemisi kaptanı ile iş birliği uygular. Kahramanlarımız, olayı araştırdıkça insanlık tarihinin belki de en büyük komplolarından birisiyle burun buruna hale geldiklerini fark eder.

Misfits

Misfits konusu bakımından komedi, fantastik ve drama türlerini işlemekte. Misfits dizisi toplam 5 sezondan oluşmaktadır. Dizinin IMDb puanı da 8,3 gibi güzel bir puan. Dizide, oldukça tuhaf olan bir elektrik fırtınasından sonra doğaüstü güçler edinmiş oldukları bir toplum hizmeti programı içerisinde çalışmaya hüküm giydirilen bir grup genç suçlu anlatılmaktadır.

Suburgatory

Suburgatory konusu bakımından komedi türünü başarılı biçimde işlemektedir. Suburgatory dizisi toplam 3 sezondan oluşmaktadır. Dizinin IMDb puanı da 7,2. Dizide, boşanmış ve genç bir baba olan George ve kızı olan Tessa merkeze alınıyor. George ile Tessa New York’un merkezinden taşınıp bir kenar mahalleye yerleşirler. Tessa’nın buraya adapte olması oldukça zor olacaktır. Dizide bu ikilinin tüm maceralarını görmekteyiz.

The Shannara Chronicles

The Shannara Chronicles konusu bakımından macera, fantastik ve bilim kurgu türlerini işliyor. The Shannara Chronicles dizisi toplam 2 sezondan oluşuyor. Dizinin IMDb puanı da 7,4. Bir Elf ağacı ölür. Bu Elf ağacının özelliği ise Demon World’u karanlık büyülerden ve kötülüklerden koruyan tek şey olmasıdır. Ağacın ölümünü engellemek için sihirli kilit gereklidir. Fakat bu kilit binlerce senedir kullanılmamıştır. Elves, kilidi bulup ağacın ölümünü engelleme görevini üstlenir. Fakat işler düşündüklerinden daha da zordur.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.