Haberler

Bir Stephen King Dizisi Daha: ‘8’

Usta yazar Stephen King’in 2008 senesinde yayınlanan Karanlık Çökünce adlı kitabında yer almış olan N hikayesi, bir televizyon dizisi olacak. Bu sıralar ‘It’ romanı sinemada yeniden hayat bulmuşken bir başka Stephen King romanının da yeni bir ekran uyarlaması gayet iyi bir seçenek gibi durmakta.

Dizinin Adı: 8

Stephen King’in 2008 senesinde yayınlanmış olan Karanlık Çökünce adlı kitabındaki ‘N’ hikayesini ekranlara uyarlamak amacı ile çalışmalara başlanıldığını Gaumant Television duyurdu. ‘N’in dizi evrenindeki adı ise ‘8’ olacak.

8 Dizi Konusu

Merak uyandıran dizi ‘8’in kısaca hikayesi şöyle: Maine’de bulunmakta olan 8 adet heybeli taş silsilesi grubu, ziyaretçileri delirtebilecek kadar korkunç olan eski bir kötülüğü içeriyor.1992 senesinin yazında bu kötü güçten kurtulmayı beceren üç genç, 25 sene sonra, tam da olgunluk çağlarında bu şeytani, kötü güç ile tekrar yüzleşmek ve mücadele etmek zorunda kalıyor.

Çizgi Romandan Sonra Şimdi de TV Dizisi

Stephen King’in ‘N’ hikayesi, geçmiş dönemde Marc Guggenheim’in yazarlığını yapması ve Alex Maleev’in ustaca resimlere dökmesi ile birlikte Marvel Comics tarafınca çizgi roman olarak yayına geçirilmişti.

Projenin Arkasında Hangi İsimler Var?

David F. Sandberg (Lights Out, Annabelle: Creation) pilot bölüm için yönetmenlik yapacak. Dizinin uyarlama senaryosu Andrew Barrer ve Gabe Ferrari (Ant-Man The Wasp) tarafından kaleme alınacak. David F. Sandberg, Barrer ve Ferrari, Lotta Losten (Lights Out) ve Erwin Stoff ile birlikte yürütücü yapımcı kadrosunda yer alıyor.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.