İncelemeler

American Vandal Konusu -Tanıtım

İlk bölümü 15 Eylül 2017 tarihinde Netflix platformu aracılığı ile izleyici ile buluşturulan dizi büyük ilgi toplamayı başardı. American Vandal konusu bakımından gizem ve komedi türlerini işliyor. Dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşacak. Her bölümün ortalama gösterim süresi de 30 dakika kadar. American Vandal oyuncuları arasında Tyler Alvarez (Orange is the New Black), Jimmy Tatro, Camille Hyde (2 Broke Girls) ve Lou Wilson (The Guest Book) gibi genç yetenekler yer alıyor. Dizinin yapımcılığını Buddy Enright (Mayhem, Road) ve Ari Lubet (The Fifth Estate) yapıyor. Dizinin hem senaristliğini hem de yaratıcılığını da Dan Perrault ve Tony Yacenda üstlenmekte. Dizinin IMDB puanı ise 8,3.

American Vandal Dizi Konusu

Bir üniversitede bir sabah tam 27 adet araba erkek cinsel organı ile süslenmiş bir biçimde bulunur. Bu olayın faillerin, bulmak amacı ile araştırma başlatılır. Olayın sorumlusu olarak akıllara ilk gelen kişi ‘dick-drawer’ lakaplı Dylan Macwell’dir ve Macwell saldırıları üstlenir. Fakat onun suçlu olup olmadığı hakkında da bir tartışma sürer. Alt sınıflardan meraklı ve hevesli bir öğrenci bu olay ile ilgili bir belgesel çekmeye başlar ve araştırmasını yapar.

American Vandal dizisi, suç belgeselleri ile dalga geçmekte olan bir hiciv niteliğinde. Dizi, suç belgesellerinden esinlenmiş durumda. Diziyi izlerken belgesel izliyormuş uz gibi hissediyoruz. Ayrıca dizi, izleyiciyi güldürürken düşündürüyor ve bu bize zevk veriyor. Adete bir cinayeti çözer gibi arabaların üzerine çizilen erkek cinsel organları kimin çizdiğini bulmaya çalışan iki öğrencinin belgeselini eğlenceli bir biçimde işliyor dizi. Eğer, eğlenceli ve sürükleyici bir dizi arıyor iseniz American Vandal tam size göre bir dizidir.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.