Haberler

Amazon’dan Yeni Bir Bilim Kurgu: Ringworld!

Amazon platformu karşımıza oldukça yüksek beklentili yepyeni bir bilim-kurgu dizisi çıkarıyor!

1970 yılında yayımlanan Larry Niven’in aynı adlı romanından televizyon ekranlarına uyarlanacak olan Ringworld dizisi, yapım ortağı olan MGM ile beraber hazırlanacak. Ringworld romanı, yayımlandığı ilk senede Nebula Ödülü’nü, bir yıl sonrasında da Locus ve Hugo Ödülleri’ni kazanmıştı. Ayrıca Ringworld romanı, Larry Niven’in yaratıcısı olduğu Known Space evreni içerisinde geçen ve bilim-kurgu edebiyatının efsane klasiklerinden biri olarak sayılar bir eserdir.

Ringworld Dizi Konusu Nedir?

Ringworld konusu kısaca şu şekildedir:

Ringworld, teknolojinin fazlası ile gelişmiş olduğu bir gelecekte, yani 2850’lerde geçiyor. Ringworld dizisi 200. doğum gününü kutlamış olan ve hayatından çok fazla sıkılıp bezmiş olan Louis Gridley Wu’yu odak noktası olarak tutuyor.

Wu, kullanıyor olduğu ömrü uzatan ilaçlar sebebi ile fiziksel olarak da çok iyi durumdadır. Bir gün kendisine sunulmuş olan bir yolculukta bir görev alma teklifini kabul eder. İki uzaylı ve genç bir kadın ile birlikte Bilinen Uzay’ın dışındaki Ringworld, yani Halka Dünya’yı keşif etmeye çıkarlar.

Roman, bu ekibin bütün yolculuklarını ve Rigworld’ün bütün sırlarını keşfetmeye çalışıyor iken yaşanılanları anlatmakta.

Geçtiğimiz bir dönemde kablolu televizyon kanallarından olan Syfy, Edward Milstein ve William S. Todman Jr.’ın yapımcılığı ile birlikte Ringworld serisini toplam dört saatlik bir mini dizi olarak geliştirme çabalarına başlamıştı. Fakat bu projede istenilen gelişim kayıt altına alınamamıştı.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.