Haberler

Amazon, Yüzüklerin Efendisi’nin Yayın Haklarını Satın Aldı!

Amazon platformunun popüler ve efsaneler arasında olan yapımlardan Yüzükler Efendisi serisinin yayın haklarını almak amacıyla çalışmalarda bulunduğu bu ayın başında açıklanmıştı. Ama bu konu hakkında diğer şirketlerin de istekli olduğu ortadaydı. Amazon platformu, çok sezonlu bir anlaşmayla Yüzüklerin Efendisi’nin televizyon dizisi için tüm yayın haklarını kazanmış olduğu açıkladı!

Hikâye Farklı Olacak

Yüzüklerin Efendisi’nin tüm dünya çapında milyonlarca hayranı bulunmakta ve hayranlar, filmin bütün hikayesini tüm ayrıntıları ile biliyorlar. Amazon platformu bu konuya da bir çözüm getirdi. Yüzüklerin Efendisi dizisi ön-bölüm şeklinde yapılacak ve insanların biliyor olduğu hikayelerden tamamen kopulacak.

Amazon Stüdyoları içerisinde senaryo ekibinin öncü ismi olan Sharon Tal Yguado, ‘Yüzüklerin Efendisi çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan ve de harika bir hayal gücü ile oluşturulan bir kültürel fenomendir.’ açıklamasında bulundu. Orta Dünya’nın yeni yolculuğunun içerisinde bulunmaktan dolayı da gurur ve heyecan içinde olduğunu da belirtti.

300 Milyon Değerinde

Şu an için yapılan bu anlaşmanın parasal olarak ayrıntıları açıklanmadı. Ama bu konu hakkında daha öncesinde Amazon platformunun çok istekli olduğu, tam 300 milyon doları gözden çıkarmış olduğu da söylentiler arasındaydı.

Yayınlanmış olan bir blog yazısında, yeni televizyon şovunun Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi Yüzük Kardeşliği yapımının öncesinde olan bilinmeyen hikayelere odaklanacağı açıklandı. Ama bu konu hakkında daha öncesinde Hobbit üçlemesini görmüştük. Amazon’un hassas olduğunu görmekteyiz ve muhtemelen Hobbit’teki hikayelerden farklı olan hikayeleri göreceğiz.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.