İncelemeler

Aklımıza Altın Harflerle Kazınan 5 Oyuncu Ve Efsane Rolleri

Yabancı dizi dünyasının çok sevilmesindeki belki de en önemli nedenlerden bir oyunculuklar. Sıradan bir karakter başarılı bir oyuncunun elinde inanılmaz bir dizi efsanesine dönüşebiliyor. Bizler de bugünkü yazımızda oynadıkları rollerle efsaneleşmiş oyuncular ve rollerinden oluşan bir liste hazırladık. Listemizde tüm dizi dünyasına adını altın harflerle yazdırmış 5 oyuncu ve rollerini ele alıyoruz.

Wentworth Miller/Micheal Scofield (Prison Break)

Yabancı dizi dünyasına ilgi duyan herkes Prison Break’i duymuştur. Wentworth Miller burada canlandırdığı Micheal Scofield rolü ile büyük başarılar kazanmış ve takdir görmüştür. Öyle ki o artık hangi rolü oynarsa oynasın izleyiciler ondan Scofield olarak bahsediyor.

Bryan Cranston/ Walter White (Breaking Bad)

Bryan Cranston dolu dolu bir oyunculuk kariyeri sahip bir efsane. Fakat çoğu kişini onu tanıyıp bütünleştirdiği karakter Walter White. Breaking Bad ’deki performansı ile birçok ödül alan Cranston, bu performans sonucunda aklımıza Walter White olarak kazındı. Dizi biteli yıllar olmasına rağmen yüzünü ne zaman görsek “Say my name” demekten kendimizi alıkoyamıyoruz.

Aaron Paul/Jesse Pinkman (Breaking Bad)

Breaking Bad’de Walter White’ın iş partneri olan Jesse Pinkman’ı canlandıran Aaron Paul aklımıza bu rolü ile kazındı. Dizideki karakteri ile izleyicilerin büyük sevgisini kazanan Paul doğal olarak sürekli bu rol ile anılmaya başlandı. Ekranda Aaron Paul’u görünce diret olarak aa! Jesse diyoruz. Çünkü o bizim için artık “yo!”dur, Pinkman’dır.

Sean Bean/ Eddard Stark (Game Of Thrones)

Dizide sadece 1 sezon yer alan bir karakteri canlandırmasına rağmen Sean Bean o kadar iyi oynamıştır ki artık herkes onu Ned Stark olarak tanımaya başlamıştır. Sean Bean’ de tıpkı Bryan Cranston gibi canlandırdığı karakterin replikleri ile sürekli hatıralarda kalmayı başaranlardandır. Hava her soğuduğunda “Winter is coming” diyor, Lord Eddard Stark’ı anıyor ve erken ölümünü düşünüp hüzne boğuluyoruz.

Benedict Cumberbatch/Sherlock Holmes (Sherlock)

Dizi ve film dünyasında daima oldukça ilgi gören bir karakter olan Sherlock Holmes sinema dünyasında Robert Downey Jr. dizi dünyasında ise Benedict Cumberbatch tarafından mükemmel bir şekilde canlandırılmıştır. İzleyicisine bir türlü rahat vermeyen Sherlock dizisinin en çok sevilme nedenlerinden biri Cumberbatch’ın mükemmel oyunculuğudur.

Bir Adet Sitem:

Benedict Cumberbatch yılda sadece 4 bölüm yayınlanan Sherlock sebebiyle ailesiyle zaman geçiremediğini ve devam etmeyeceğini söyledikten kısa bir süre sonra sinema filmi çekerek büyük ayıp etti.

YAZAR HAKKINDA

geleceğin feylozofu. gezgin. minnoş bir ev kedisi değil. favorim AHS

BENZER YAZILAR

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.